Lepší práce

21. května 2016 v 7:12
Podle různých průzkumů se čísla různí, nicméně faktem zůstává, že většina lidí je v práci nespokojena. Ale proč s tím tedy téměř nikdo nic nedělá? Inu, zvyk je železná košila a na to hřeší i zaměstnavatelé, kteří vám nepřidají, nebudou se snažit vám zlepšit pracovní podmínky a pokud se ozvete ještě vám odseknou, že na vaše místo stojí venku dalších deset lidí. Ale je tomu tak opravdu? Ne, není. Praxe ukazuje, že změnou zaměstnání si polepší více než 90% lidí.

Takže jak na to? Nejdůležitější je se rozhodnout. Tím začíná cesta k úspěchu. Takže ano? Opravdu? Dobře. Jsme rozhodnuti, naše cesta bude tedy ve zkratce - zjistit hrubý přehled prací v našem oboru. Můžete použít různé seznamy pracovních nabídek. Mně se líbí prace.chces.info, kde jsou jednotlivé kraje i města. Takže pokud zjistíte, že ve vašem oboru je nabídek přehršel půjdeme od myšlenek k činům. Můžete si sice nejdříve vyjednat novou práci, ale ruku na srdce, kde na vás budou čekat dva měsíce, což je výpovědní lhůta pro odchod ze zaměstnání. Sice se lze dohodnout, ale na to je lépe nespoléhat a navíc je lepší počítat s horší variantou. Takže pokud máte zjištěno, že práce je dost (pokud není, zkuste změnit obor, nebo město). Nicméně podle statistik je nejvíc práce za posledních 8 let a nejmenší nezaměstnanost za posledních 6 let (nebo obráceně, ale tak nějak) proto situace hraje do karet zaměstnancům.

Dáváme výpověď.
Podáme výpověď a pak máme dva měsíce na hledání práce, teď záleží na vaší sebedůvěře či zkušenostem za jak dlouho si tu práci najdete. Doporučuju začít tak měsíc před ukončením pracovního poměru, to je dostatečně dlouhá doba. V každém případě je to stresující záležitost a pokud nezvládáte stres, či jste celý život u jednoho zaměstnavatele, tak si celou situaci radši pořádně promyslete, než se do toho pustíte. Situace přeje fluktuantům, kteří již mají nějakou tu změnu za sebou, na ty stres moc nepůsobí, protože již vědí, že najít si novou práci není zase takový problém, jak si ho ve svých představách malují dlouholetí pracovníci.

Životopis
Připravte si taky v klidu životopis, stručný návod i se vzorem najdete na zmíněné stránce s pracemi, nebo jinde a rozesílejte ho firmám. Nebo můžete požádat o pomoc pracovní agenturu, ale tam počítejte s nižší mzdou. Vždy je lepší jít rovnou ke zdroji, nicméně některé firmy pro usnadnění administrativy ani jinou možnost nenabízejí, tam je agentura jediná možnost. Pak si však zjistěte reference na agenturu.

Práce v jednotlivých krajích


V některých zemích je změna práce často spojena i se změnou bydliště. U nás to sice nebývá zvykem, ale pokud byste si přilepšili o polovinu, možná by to stálo za úvahu.
Změň svůj život, změň práci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama